23 Haziran 2021 Çarşamba

MHP'DEN VALİYE PROTOKOL TEPKİSİ

MHP'DEN VALİYE PROTOKOL TEPKİSİ

MHP'DEN VALİYE PROTOKOL TEPKİSİ

12 Mart 2021 Cuma 21:25 SİYASET

MHP DEN VALI ARSLANTAŞA PROTOKOL TEPKİSİ

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 100.Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma etkinlikleri kapsamında son başbakan ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım Burdur’a geldi.  


Türk Kızılay Yıldız Güral Anaokulu açılışında Milliyetçi Hareket Partisine protokolde yer ayrılmamasından dolayı MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte tepki gösterdi.

Haber sitemize açıklamalarda bulunan Ökte; Sayın Burdur Valililiği Özel Kaleminden arandığı, katılıp katılmayacağını sorulduğunu, kendisinin Ankara’da olduğunu ancak MHP’yi temsilen parti genel sekreterinin katılacağını söylediğini belirten Ökte; “Genel sekreterimiz tören alanına vardığında Milliyetçi Hareket Partisine yer ayrılmadığının farkına vardık. Burdur Valiliği bugün Cumhur İttifakına protokolde yer ayırmayarak Sayın Vali Ali Arslantaş ile MHP’yi karşı karşıya mı getirmek mi istiyor? Yoksa Bu olaylar Sayın Burdur Valisi Arslantaş’ın bilgisi var mı? Burdur’da MHP’nin 6 tane belediye başkanlığı var. Bazı belediye başkanlarımız davet ediliyor diğer başkanlarımız davet edilmiyor. Bugün bu uygulamayı iktidar partisi belediye başkanlarına da yaptılar mı?” sorusunu sordu. Ökte açıklamasının devamında; “Milliyetçi Hareket Partisi bir valiliğin dışlayacağı bir parti değildir. Hiç kimse MHP’yi yok sayamaz. Eğer MHP protokolde yer alacaksa kimse bunu engelleyemez. Bu olay hiçbir zaman unutulmayacak. Valiliğin bu tutumu kendi düşüncesi mi yoksa baskılara boyun mu eğdiler?  Kurt kışın yediği ayazı unutmaz! Bizlerde Burdur Valiliğinin bu tutumunu unutmayacağız.” dedi 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

BURDUR'DA DEPREM KORKUTTU

BURDUR'DA DEPREM KORKUTTU