14 Ağustos 2020 Cuma

SON DAKİKA

GÖKER DON ZARARI GÖREN ÜRETICILERE SAHİP ÇIKTI

GÖKER DON ZARARI GÖREN ÜRETICILERE SAHİP ÇIKTI

GÖKER DON ZARARI GÖREN ÜRETICILERE SAHİP ÇIKTI

27 Mayıs 2020 Çarşamba 18:06 SİYASET

CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker zirai don felaketinden zarar gören çiftçilerin durumlarını dile getiren yazılı açıklamada bulundu.

İŞTE MİLLETVEKİLİ GÖKER’İN AÇIKLAMALARI

Geçen hafta sonu havaların aniden soğuması nedeniyle Burdur’da yetişen mısır fidelerinde zirai don hasarı oluşmuş ve çiftçilerimizin tarlalarına ciddi zararlar vermiştir. Burdur Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün hasar tespit çalışmalarını bir an önce tamamlaması ve Bakanlık tarafından üreticilerimizin karşılaştıkları zararları gidermeye yönelik bir çalışma başlatılması elzem hale gelmiştir.

Hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasının ardından gerekirse Burdur’da bulunan mısır üreticilerimizin Tarım Kredi Kooperatiflerine ve bankalara olan kredi borçlarının en az 1 yıl süre ile ertelenmesi yerinde bir davranış olacaktır. Zaten zor ve ağır ekonomik şartlar altında üretim yapmaya çalışan çiftçilerimizin büyük bir kısmı doğal afetlere karşı korunmasızdır. Üretim yapan her çiftçimizin bütün ürünleri doğal afet sigortası devlet tarafından üstlenilmeli ve bu sigortanın primleri devlet tarafından ödenmelidir.

Bu vesile ile zarar gören tüm üreticilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve konunun takipçisi olduğumu kamuoyuna saygıyla duyuruyorum

Kaynak : Burdur web

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İKİ  KUZENİN ACI HABERİ

İKİ KUZENİN ACI HABERİ