14 Ağustos 2020 Cuma

SON DAKİKA

VALİ YARDIMCISINIA ARSA KIYAĞI SORUŞTURMASI SAVCIDAN DÖNDÜ

VALİ YARDIMCISINIA ARSA KIYAĞI SORUŞTURMASI SAVCIDAN DÖNDÜ

VALİ YARDIMCISINIA ARSA KIYAĞI SORUŞTURMASI SAVCIDAN DÖNDÜ

26 Haziran 2020 Cuma 17:38 GÜNCEL

VALI YARDIMCISINA ARSA KIYAĞI HABERİ YARGIDAN DÖNDÜ

Eski Yeşilova Belediye Nuri Özbek'in dönemin vali yardımcısı Bahir Altunkaya ya arsa kıyağı haberi yapan gazeteci Hasan Güraksu halkında suç duyurusunda bulunulmuştu. Burdur Cumhuriyet Savcılığı gerekli incelemenin ardından yapılan haberde suç unsuru olmadığına karar verdi.

NELER OLMUŞTU?

Yeşilova eski Belediye Başkanı Nuri Özbek’in dönemin vali yardımcısı Bahir Altunkaya nın oğluna 5000 m2 ye yakın sayfadaki bir alanı aylık komik bir paraya 10 yıllığına kiraya verdiği, o dönemde Nuri Özbek'in soruşturma geçirdiği de belirtilerek bu arsa kıyağının soruşturmalara yardımcı olma iddiasını da habere taşımıştı .

VALİ YARDIMCISININ İDDİALARI

Haberin yayınlanmasının ardından suç duyurusunda bulunan Altunkaya haberin asılsız iftira içerikli olduğunu öte yandan haberin şeref ve saygınlığını rencide edici olduğunu iddia etmişti.

SAVCI KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA KARAR VERDİ

Burdur Cumhuriyet savcısı Rahmi Gökdere yapılan haberde TCK m. 125 kapsamında hakaret suçuna vücut bulabilecek şekilde vali yardımcısının onur, şeref ve saygınlığını rencide edici nitelikte bir ifadenin bulunmadığı gerekçesiyle kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

SON DURUM NEDİR?

Görüşlerine başvurduğunuz Yeşilova Belediye Başkanı Müntaz Şenel Bahir Altunkaya’nın kıyak arsa kiralanmasını iptal ettiğini öte yandan ihtar için Yeşilova ve Karamanlı Noterlerinin Bahir Altunkaya dan çekinerek bu işlemi gerçekleştiremediğini ancak Burdur merkezde bir noterin bu işlemi gerçekleştirdiğini söyledi. Noter ihtarından sonra Bahir Altunkaya nın kendisini telefonla arsanın iptal işlemini yapma diye aradığını Mümtaz Şenel haddini aşan konuşmaları karşısında tartışma yaşandığını ve ona “ sen eski Belediye Başkanı ile beni karıştırma haddini bil “ diye tepki koyduğunu öne sürdü. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

KAMİL ÖZCAN ZİRAAT BANKASI ANLAŞMASI

KAMİL ÖZCAN ZİRAAT BANKASI ANLAŞMASI