14 Mayıs 2021 Cuma

MAKÜ'DE LİYAKAT ATAMA

MAKÜ'DE LİYAKAT ATAMA

MAKÜ'DE LİYAKAT ATAMA

31 Ocak 2021 Pazar 19:40 GÜNCEL

MAKÜ ve Liyakatli Atamalar
Sevgili okuyucularım günümüzde liyakatli insanların belli yerlere gelip gelmediği tartışmalarına hepimiz tanık oluyoruz. 
Önceki hafta  akrabam İsmail Doğaner’in vefatı sonrası  SGK işlemleri için  Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine gittim. Bir diğer işimizde bir yakınımın Yüksek Lisans mezuniyeti sonrası ilişik kesmek için Kütüphane, Sağlık Kültür Daire başkanlıklarına gittim.
Uzun yıllar MAKÜ’nün birçok bölümünde idarecilik yapan Kemal Gürhan’ın Sağlık Kültür Daire Başkanı olarak atandığını öğrendim.
Liyakatli atama diye buna denir, Kendisini tanırım 30 yıllık deneyimdir Kemal Gürhan.
Hele hele varlık nedeni öğrenciler olan Üniversitelerin en önemli birimi. 7/24 çalışılması gereken bir birim. Isparta’da ikamet edip oradan gelip giden memurların yapacağı bir iş değil hani
 Öğrencilerin her türlü aktiviteleri, temiz sağlıklı yemek hizmetleri  vs 
Bir adım öteye gidelim yolsuzluğa açık olan bir birim…
HÜSEYİN GÖZ ve SKS
Geçmişte yaşananları unutmadık.
Dönemin Genel Sekreteri Hüseyin Göz ve birkaç görevliyi hatırlayın yemekhane de yolsuzluk olmuş yargılama sonrası Hüseyin Göz ve beraberindekiler hapis cezasına çarptırılıp cezaları ertelenmişti.
Bu örneği bilerek verdim. Yolsuzluğa açık bir birim. Dönemin Genel Sekreteri Hüseyin Göz  onca birimden bula bula burayı mı bulmuş demeyin. Hatırlayın MAKÜ kurulmadan önce Göz yine yemekhane işlerine baktı uzun süre..
MAKÜ Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz ve Genel Sekreter Ali Nihat Gündüzalp’i kutluyorum. Kemal Gürhan’ın SKS Başkanlığına atanmasından dolayı. Liyakatli atama diye buna denir.
Üniversite hızla büyüyen sık sık yeni atamalar yapılan bir kurum. İşini layıkıyle yapan/yapacak kişilerin atanması MAKÜ için oldukça önemli.
Uzun yıllar MAKÜ’de idarecilik yapan Halil Öz gibi tecrübeli personelin de çok az kaldığını belirtmek isterim.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Sürat Kargo dan esnafa  yüzde 60 indirim

Sürat Kargo dan esnafa yüzde 60 indirim